Wymiar sprawiedliwości w Polsce - Perspektywa na najbliższą przyszłość cz. 3

  • Naczelna Rada Adwokacka oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: „Wymiar sprawiedliwości w Polsce – Perspektywa na najbliższą  przyszłość”.
  • Konferencja w formie stacjonarnej odbędzie się w Auli Starego BUW-u Kampus Uniwersytetu Warszawskiego,8 grudnia 2023 r. (piątek), w godz. 10.00 - 17.00

W przypadku braku możliwości uczestnictwa w konferencji w formie stacjonarnej zapraszamy do  udziału zdalnego, po zalogowaniu poprzez link, który prześlemy na adres mailowy wskazany przez Państwa w zgłoszeniu. Zgłoszenia prosimy dokonać poprzez formularz dostępny pod adresem:

https://tiny.pl/cnhbr

Konferencja będzie transmitowana na kanale YouTube.

(przejdź do linku transmisji)

Potwierdzenie udziału w formie stacjonarnej prosimy przesyłać do dnia  6 grudnia  2023 r., na adres mailowy: instytut.legislacji@nra.pl

 

Po raz trzeci, tym razem z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego jako współorganizatorem, zapraszamy do udziału w debacie o stanie wymiaru sprawiedliwości i jego instytucjach po  zmianach wprowadzanych po 2016 r.

Dwukrotnie już przedmiotem konferencji była dyskusja o skutkach wprowadzanych zmian i poszukiwanie dróg wyjścia z kryzysu konstytucyjnego. Przed 15 października 2023 r.  dyskusja koncentrowała się przede wszystkim na poszukiwaniu praktycznych rozwiązań, gwarantujących zachowanie porządku prawnego w realiach, które wówczas nie pozwalały na normatywne uzdrowienie sytuacji.

Dziś zadanie to, wbrew pozorom, jest trudniejsze! Wiemy co  i dlaczego zdestabilizowało konstytucyjny porządek państwa i doprowadziło do zapaści wymiaru sprawiedliwości. Tylko, że dziś same pomysły na rozwiązanie tych problemów nie wystarczą, przyszedł bowiem czas na wprowadzenie rozwiązań możliwych do wdrożenia w obecnym porządku konstytucyjnym. Rozwiązań, które byłyby właściwe, realne i niezbędne, a przede wszystkim , których wdrożenie jest najpilniejsze  dla przywrócenia porządku prawnego w Polsce. Te właśnie zagadnienia będą przedmiotem wystąpień i dyskusji na naszej konferencji.

Przyjęta formuła zakłada szeroką dyskusję z udziałem wszystkich uczestników, co ma służyć wymianie poglądów, pozwalającej wyczerpująco zaprezentować jak najwięcej opinii i uwag.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

prof. dr hab. Tomasz Giaro

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW

 

 

adw. Przemysław Rosati

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

 

(pobierz program w formacie pdf)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski