Adw. prof. Gutowski: Trybunał Konstytucyjny zdał egzamin z Konstytucji RP

"To wyrok ostateczny, skuteczny i w pełni zasadny" - powiedzial w rozmowie z tvn24 adw. prof. Maciej Gutowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, komentując wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. "Trybunał Konstytucyjny stanął na wysokości zadania i zdał egzamin z Konstytucji RP" - ocenił. 

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie połączonych wniosków o zbadanie zgodności ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. poz. 2217) z Konstytucją RP. Wnioski do TK złożyli: Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego 29 grudnia 2015 r., grupa posłów na Sejm RP 29 grudnia 2015 r., grupa posłów na Sejm RP 31 grudnia 2015 r., Rzecznik Praw Obywatelskich 8 stycznia 2016 r. oraz Krajowa Rada Sądownictwa 15 stycznia 2016 r. Prezes Trybunału Konstytucyjnego połączył sprawy do wspólnego rozpoznania pod sygn. akt K 47/15.

(zobacz wyrok Trybunału)

W rozmowie z tvn24, adw. prof. Gutowski ocenił, że "skala i mnogość naruszeń, które miały miejsce w związku z tą ustawą, pozwala powiedzieć, że miała ona na celu zablokowanie Trybunału Konstytucyjnego".

Komentarz adw. prof. Gutowskiego znajduje się na stronie: (posłuchaj komentarza)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/