Adwokaci i aplikanci adwokaccy będą ubiegać się o miejsca w parlamencie

Aż 80 adwokatów i aplikantów adwokackich będzie walczyć o mandat posła lub senatora w wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r.

Najwięcej przedstawicieli palestry startuje z list Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (dwudziestu jeden) oraz Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru (dziewiętnestu). Dzięwięciu adwokatów jest na liście KW Kukiz '15, ośmiu znalazło się na listach KW Platformy Obywatelskiej i Zjednoczonej Lewicy, a siedmiu na liście komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trzech kandydatów z adwokatury wystawił KW KORWiN, dwóch KW Wyborcy Zjednoczeni dla Śląska, z kolei Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni, Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Romana Giertycha i Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże" ma po jednym adwokacie na liście.

Większość kandydujących członków palestry, bo aż 69, chce zasiąść w izbie niższej parlamentu, a tylko jedenastu będzie ubiegać się o miejsce w Senacie.

Nazwiska ośmiu adwokatów znalazły się na pierwszym miejscu na listach komitetów, w tym pięć „jedynek” dostali adwokaci z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Największą grupę adwokacką reprezentuje Kraków i Warszawa - z dziesięcioma adwokatami na liście oraz Łódź, gdzie startuje dziewięciu adwokatów. Silne przedstawicielstwo stanowią adwokaci z mniejszych miast. W Rzeszowie, Legnicy i Nowym Sączu można wybierać posłów spośród czterech adwokatów.

W najbliższych dniach wyślemy pytania do kandydatów ze środowiska adwokackiego, które pozwolą bliżej zapoznać się z ich programem i pomysłami na ulepszenie wymiaru sprawiedliwości. Wszystkie nadesłane odpowiedzi opublikujemy na adwokatura.pl  

Paniom i Panom Mecenasom życzymy powodzenia w wyborach.

Zobacz listę adwokatów i aplikantów adwokackich kandydujących w wyborach parlamentarnych 2015 r.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry