Apl. adw. Beata Siemieniako wyróżniona w konkursie Prawnik Pro Bono

Apl. adw. Beata Siemieniako została wyróżniona w 15. edycji konkursu Prawnik Pro Bono. Gala wręczenia nagród odbyła się 23 kwietnia. Zwycięzcą konkursu został radca prawny Mariusz Filipek.

Organizatorami konkursu są Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych i dziennik "Rzeczpospolita". 

Apl. adw. Beata Siemieniako jest na trzecim roku aplikacji adwokackiej, mieszka w Warszawie. Pracuje w Kancelarii Łaski i Wspólnicy, w planach ma otwarcie kancelarii. W latach 2014–2018 była związana z Komitetem Obrony Praw Lokatorów, w którym co tydzień udzielała bezpłatnych porad prawnych lokatorom ze sprywatyzowanych kamienic. Obecnie udziela tego rodzaju wsparcia w kancelarii, w której pracuje. Reprezentuje również lokatorów w postępowaniach przed urzędami i sądami. Jest autorką książki „Reprywatyzując Polskę. Historia wielkiego przekrętu" i współzałożycielką sekcji praw człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej.

W skład kapituły wchodzą: prezes NRA, prezes Sądu Najwyższego, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, minister sprawiedliwości, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, członek zarządu Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych i laureaci poprzednich edycji.

W ubiegłym roku tytuł Prawnika Pro Bono zdobyła adw. Sylwia Gregorczyk-Abram.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry