Biblioteka Palestry: adw. Włodzimierz Łyczywek "Podróże od A do Z"

W ramach serii „Biblioteka Palestry” ukazał się album „Podróże od A do Z” adw. Włodzimierza Łyczywka. Wydawcą jest wydawnictwo "Arche".

Książka zawiera wspomnienia autora o podróżach, które odbył. Opisy odwiedzonych krajów są ułożone w porządku alfabetycznym. Adw. Łyczywek udostępnił także zdjęcia z podróży z prywatnego archiwum.

"To publikacja inna niż dotychczas wydane, nastawione na poszerzanie wiedzy na temat naszego zawodu, filozofii i praktyki prawa - napisał we wstępie adw. Andrzej Zwara, prezes Ośrodka Badawczego Adwokatury. - „Biblioteka Palestry” prezentuje książki z cyklu: „Horyzonty Filozofii Prawa”, „Historia Adwokatury” i „Metodyka Pracy Adwokata”. Wydanie albumu, to próba pokazania postaci Adwokatury, które są znaczące i mają wpływ na rzeczywistość, z innego punktu widzenia".

"Zwiedzanie zacząłem ponad 40 lat temu - napisał adw. Włodzimierz Łyczywek we wstępie. - Mam wielu przyjaciół, z którymi dzielę pasje podróżowania, także wśród prawników (..) Wybór krajów, a także moje spostrzeżenia są oczywiście sprawa indywidualną, podobnie jak dobór zdjęć przygotowany przez moją żonę, Weronikę."

Seria wydawnicza "Biblioteki Palestry" została zainicjowana przez Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. W. Bayera w 2017 r.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry