Biblioteka Palestry: Sztuka wymowy sądowej


Sztuka wymowy sądowej autorstwa Romana Łyczywka i Olgierda Missuny to kolejna pozycja wydawnicza Biblioteki Palestry, serii zainicjowanej przez Ośrodek Badawczy Adwokatury. 

Książka trafi do księgarń we wrześniu br.

Warto zadać pytanie, czy dziś, po 40 latach od pierwszego wydania Sztuki wymowy sądowej, to nadal praca ważna i lektura godna uwagi prawników i studentów prawa. W przekonaniu piszących te słowa odpowiedź na tak postawione pytanie jest jednoznaczna – tak, zdecydowanie tak! Wiele rad i zaleceń zawartych w niniejszej książce ma bowiem charakter uniwersalny i ponadczasowy. Przepisy, stany faktyczne, szerzej – życie społeczne, polityczne i gospodarcze – zmieniły się bardzo; a jednak m.in. dzięki konstrukcji pracy i poziomowi uogólnienia większość tez i rad praktycznych Autorów prezentowanej tu pracy jest nadal aktualna.

Książka ta zachowuje po tylu latach wymiar niezwykle praktyczny, bowiem oprócz wykładu retoryki klasycznej w zastosowaniach sądowych znajdujemy w niej wiele porad użytecznych, dotyczących choćby takich kwestii, jak przygotowywać przemówienie sądowe, jak sporządzać notatki, jak konstruować replikę, a nawet jak uniknąć zaskoczenia podczas rozprawy. Niekiedy rozważania wychodzą poza samą tylko refleksję na temat sztuki wymowy, a dotyczą innych jeszcze aspektów całkiem złożonych sytuacji zawodowych prawników.

prof. Jolanta Jabłońska-Bonca

prof. Kamil Zeidler

(z Wprowadzenia)

Biblioteka Palestry, Sopot 2017

(format 145x220 mm, objętość 208 str., oprawa twarda)

„Sztukę wymowy sądowej”  można zamawiać u wydawcy książki -  Wydawnictwa ARCHE, zamówienie należy przesłać na adres mailowy: archesc@op.pl.

Współwydawcami książki są – wydawnictwo Arche, Ośrodek Badawczy Adwokatury oraz Naczelna Rada Adwokacka.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry