Dostępny jest 17. numer "Młodej Palestry"

Ukazał się kolejny, 17. numer "Młodej Palestry - Czasopisma Aplikantów Adwokackich".

Zapełniły go teksty autorstwa doktorantów oraz aplikantów adwokackich i radcowskich z Opola, Częstochowy, Warszawy i Olsztyna. Tradycyjnie już, autorzy zamieścili swoje teksty w pięciu działach, które odpowiadają strukturze egzaminu adwokackiego: karne, cywilne, gospodarcze, administracyjne oraz etyka i pozostałe gałęzie prawa. 

Tematem przewodnim numeru są nowe technologie. W ostatnim czasie czasopismo miało przyjemność patronować dwóm ważnym wydarzeniom, jakim były konferencje w Pradze – Innovative Legal Services Forum oraz w Warszawie – Innovative Lawyers' Conference (sprawozdania z tych wydarzeń, w których brali udział przedstawiciele "Młodej Palestry", znajdziecie Państwo w dziale AFISZ). Obie konferencje poruszały ważną dla prawników tematykę nowych technologii, współczesnego sposobu prowadzenia kancelarii stanowiąc nieocenione forum wiedzy i wymiany doświadczeń jakże ważnej dla współczesnego adwokata.

W prezentowanym numerze został także podjęty temat „RODO” (dział Cywilny). Redaktor naczelna poleca czytelnikom lektury związane z wciąż aktualną tematyką RODO wskazując pozycje zalecane przez Naczelną Radę Adwokacką: specjalnie przygotowany poradnik, zamieszczonym na stronie www.adwokatura.pl, który jest przewodnikiem po meandrach nowych przepisów z uwzględnieniem specyfiki zawodów adwokata i radcy prawnego, zawierającym dodatkowo niezbędne wzory. (czytaj więcej o poradniku) Ponadto przypomina o pozycji dedykowanej aplikantom i adwokatom, która ukazała się nakładem wydawnictwa CH Beck pt. „RODO. Przewodnik dla adwokatów i aplikantów adwokackich". Publikacja jest objęta patronatem Biblioteki Palestry, która z kolei została zainicjowana przez Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. W. Bayera w 2017 r. (czytaj więcej o przewodniku)

Ponadto, w numerze znalazły się inne ciekawe teksty. Szczególnie polecić należy artykuł dotyczący prawnych aspektów testowania pojazdów autonomicznych (samosterujących się) zamieszczony w dziale Etyka i inne gałęzie prawa.

Numer dostępny pod następującym linkiem:  https://issuu.com/mloda-palestra/docs/mp_2018_02_web

Jednocześnie informujemy, iż teksty do następnego wydania należy kierować na adres redakcja@mlodapalestra.pl do 10 sierpnia br. 

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej:  https://www.mlodapalestra.pl/ oraz śledzenia profilu na fb:  https://web.facebook.com/mlodapalestra/

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski