Europejski Dzień Prawnika – 25 października 2020 roku

Tegorocznym motywem przewodnim Europejskiego Dnia Prawnika, któy przypada 25 października - jest "Ciągłość wymiaru sprawiedliwości i poszanowanie praw człowieka w czasie pandemii".

Pandemia COVID-19 wywarła znaczący wpływ na funkcjonowanie systemów wymiaru sprawiedliwości w Europie. Środki podjęte w celu zwalczania pandemii wpłynęły na dostęp do wymiaru sprawiedliwości, usług prawniczych i na prawa człowieka w ogóle.

Europejski Dzień Prawnika 2020 będzie okazją do podkreślenia wyzwań, jakie pojawiają się w przypadku pandemii, takich jak cyfryzacja wymiaru sprawiedliwości, dostęp do wymiaru sprawiedliwości, zabezpieczenia proceduralne, kwestie nadzoru itp.
Zapraszamy do zapoznania się informatorem poświęconym EDP, który jest dostępny w języku angielskim na stronie CCBE: (zobacz stronę)

Europejski Dzień Prawnika organizowany jest przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) we wszystkich krajach członkowskich od 2014 roku. Jego celem jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.

(pobierz plakat)

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry