IBA z uznaniem dla obrońców rządów prawa w Chinach

Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników IBA opublikowało komunikat, w którym wyraziło uznanie dla obrońców rządów prawa w Chinach.

Jak czytamy w komunikacie, IBA przyłącza się do społeczności międzynarodowej w solidarności z tymi, na których chiński rząd nałożył sankcje majątkowe i wizowe w związku z krytyką prześladowań mniejszości ujgurskich muzułmanów w północno-zachodnich Chinach.

Nałożone ograniczenia m.in. uniemożliwiają podróżowanie do Chin, zamrażają aktywa i zakazują chińskim obywatelom i instytucjom prowadzenia interesów z kimkolwiek z listy.

Prezydent IBA, Sternford Moyo tak skomentował tę sytuację: „Kiedy praworządność i prawa człowieka są zagrożone w jakiejkolwiek części świata, każdy z nas ma obowiązek zabrać głos. Chiny nałożyły sankcje na tych, którzy to zrobili. To ironiczne, że głosy, które władze chińskie starały się uciszyć, zostały wręcz wzmocnione z powodu nałożenia sankcji.”

W dniu 26 marca 2021 roku władze chińskie opublikowały najnowszą listę osób i podmiotów, na które nałożono sankcje; wszystkie pochodzą z Wielkiej Brytanii.

Więcej w komunikacie IBA: (czytaj komunikat)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry