Informacja dla zdających egzamin adwokacki o programie Legalis

System Informacji Prawnej Legalis w wersji dostępnej dla zdających egzamin adwokacki lub radcowski w terminie dodatkowym 23-26 czerwca br., na egzaminie będzie umożliwiał ustawienie stanu prawnego na wskazany dzień.

Wydawnictwo C.H. Beck informuje o tym w nawiązaniu do komunikatu Departamentu Zawodów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości, opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej 26 maja 2020 r. w sprawie egzaminu adwokackiego i radcowskiego w terminie dodatkowym  23-26 czerwca 2020 r., który zostanie przeprowadzony według stanu prawnego na 23 marca 2020 r.

Wybór stanu prawnego na dowolny, archiwalny dzień to standardowa funkcjonalność Systemu Legalis, dostępna z poziomu użytkownika, umiejscowiona na stronie głównej programu. Należy jedynie pamiętać, aby przy każdym uruchomieniu komputera i otwarciu programu ustawić datę stanu prawnego na 23 marca 2020 r.

Wydawnictwo deklaruje przygotowanie i dostarczenie Izbom adwokackim materiałów informacyjnych do umieszczenia przy każdym stanowisku komputerowym podczas egzaminu, przypominających użytkownikom, aby pracując z systemem Legalis korzystali z tej funkcjonalności każdorazowo po uruchomieniu programu.

Pomocne może być także przypomnienie o powyższym obowiązku zdającym aplikantom przez samych egzaminatorów przed przystąpieniem do egzaminu.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry