Izba Adwokacka w Paryżu uruchomiła program wsparcia dla represjonowanych prawników

Izba Adwokacka w Paryżu uruchomiła program Avocats Menacés Programme Répit, który ma na celu wsparcie prawników prześladowanych w swoich krajach.

Chiny, Iran, Honduras, Filipiny, Kolumbia, Meksyk, Pakistan i Turcja należą obecnie do krajów najbardziej niebezpiecznych dla prawników. Prawie każdego dnia prawnicy są tam zabijani, uznawani za zaginionych, torturowani, aresztowani, zastraszani i śledzeni z powodu wykonywanej przez siebie pracy.  Najbardziej narażeni są ci, którzy bronią spraw uznanych w danym kraju za najbardziej "wrażliwe" jak na przykład obrona dziennikarzy i blogerów, działaczy praw człowieka, przeciwników politycznych, działaczy związków zawodowych i ofiar tortur stosowanych przez władze państwowe, a także sprawy dotyczące zajęcia mienia.

Organizacje pozarządowe i międzynarodowe doszły do wniosku, że światowy kryzys zdrowotny spowodował wzrost liczby przypadków łamania praw i wolności na całym świecie, a program Izby Adwokackiej w Paryżu jest wyrazem solidarności z zagrożonymi kolegami. Więcej informacji o programie na stronie: https://lawyersshelterprogramme.org/

  

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry