Kolejny etap Tour de Konstytucja za nami - przed nami nowe spotkania

Zamość, Lublin, Nisko i Stalowa Wola to kolejne przystanki Tour de Konstytucja, które za nami. Najbliższe spotkania zaplanowane są w Koluszkach, Bydgoszczy i Gdańsku.

Podczas przystanku TdeK w Zamościu, przebiegającym pod hasłem „Z Europą nam po drodze” gośćmi wydarzenia byli między innymi: dr Hanna Machińska, prok. Ewa Wrzosek, prok. Jarosław Onyszczuk. W Lublinie odbyły się dwie debaty z udziałem adw. Tomasza Przeciechowskiego i adw. Krzysztofa Sokołowskiego, Ludwiki Wujec, prof. Katarzyny Dudki, Andrzeja Chyry, prof. Sławomira Patyry, sędzi Doroty Dobrzańskiej. Współorgnizatorem była ORA w Lublinie.

Prawnicy rozmawiali o ustawie zasadniczej także w Nisku i Stalowej Woli.

Relacje ze spotkań można obejrzeć – także w formie nagrań wideo – na social mediach Tour de Konstytucja (przejdź do linku)

Przed nami przystanki TdeK w:

28 czerwca    18:00     Koluszki - Park Miejski w Koluszkach (Amfiteatr)            
29 czerwca    17:00     Bydgoszcz - Rybi Rynek            
30 czerwca    17:00     Gdańsk - Targ Rybny przy Baszcie Łabędź

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, która jest lokalnym organizatorem bydgoskiego przystanku Tour de Konstytucja, zachęca do spotkania 29 czerwca o godz. 17 na zacumowanej przy nabrzeżu Brdy Barce Lemara (Rybi Rynek), gdzie będzie można podyskutować, czy zadać pytanie zaproszonym gościom. Wśród nich Robert Hojda, pomysłodawca akcji, Prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, SSO Igor Tuleya, Danuta Przywara, socjolożka i działaczka społeczna, Prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w latach 2008-2021, prokurator Katarzyna Kwiatkowska oraz adwokat Kinga Dagmara Siadlak,  prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. Ma również służyć propagowaniu wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE. To także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz idei wolontariatu. 

 

Organizatorem Tour de Konstytucja jest Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. W projekt zaangażowani są adwokaci i aplikanci adwokaccy. Logo Adwokatury Polskiej obecne jest  na każdym z przystanków.  Z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej w projekt zaangażowana jest Komisja Wizerunku NRA.

Trasę TdeK można śledzić na stronie: https://tour-de-konstytucja.pl/

fot. Tour de Konstytucja

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski