Kraków: Święto Prawników


Kongres Ars Legis, procesja prawników, msza święta w ich intencji i spektakl kabaretu "Loch Camelot" złożą się na Święto Prawników 30 maja w Krakowie. Organizatorem uroczystości tradycyjnie będzie Ars Legis – Stowarzyszenie im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników. 

Data Święta związana jest z liturgicznym wspomnieniem św. Ivo Helory. Świętowanie rozpocznie się od rana, turniejem szachowym w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, o godz. 10.00. Godzinę później zaplanowano start Biegu Temidy na 5 i 10 km na Stadionie Korony. Zwolennicy wolniejszego tempa mogą wziąć udział w spacerze z przewodnikiem po Krakowie śladami św. Ivo - początek o godz. 13.00 przy ul. Kanonicza 23.

O godz. 17.00 w Librarium, Collegium Maius rozpocznie się Kongres Ars Legis – wyłącznie dla członków Stowarzyszenia i imiennie zaproszonych gości.

O godz. 19.30 ruszy procesja prawników w togach z dziedzińca Collegium Maius do kościoła św. Anny, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta, z możliwością ucałowania relikwii św. Ivo.

Świętowanie zakończy o godz. 21.00 występ kabaretu w piwnicy Loch Camelot, ul. św. Tomasza 17.

Patronat nad Świętem Prawników objęli: Naczelna Rada Adwokacka, Minister Sprawiedliwości RP, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna oraz Krajowa Rada Komornicza.


(zobacz szczegóły programu)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry