„Krok bliżej praworządności” – kampania Elsa Poland


Poszerzaniu świadomości na temat praworządności ma służyć kampania społeczna „Krok bliżej praworządności” organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.

Celem kampanii jest poszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat zarówno samej praworządności jak i instrumentów służących jej przestrzeganiu. Inicjatywa ta ma również służyć kształceniu umiejętności samodzielnego wskazywania naruszeń przez obywateli. Będą prezentowane również przykłady naruszania zasad praworządności. Naczelna Rada Adwokacka objęła projekt patronatem.

Kampania skierowana jest nie tylko do studentów i adeptów prawa, ale również do środowisk pozaprawniczych. Materiały udostępniane są przez inne organizacje studenckie, młodzieżowe oraz NGOs.

Na fanpage’u ELSA Poland publikowane są posty zawierające infografiki i teksty popularno-naukowe, pisane przez członków Stowarzyszenia bądź pracowników naukowych oraz udostępniane krótkie filmiki. Dotychczas poruszono takie kwestie jak m.in.: prawo do sądu, procedura ustawodawcza, referendum, wolność zgromadzeń, niezawisłość sędziowska, Rzecznik Praw Obywatelskich.

W ramach kampanii 2 marca 2021 roku odbędzie się debata: „Jak być prawnikiem biznesu i angażować się w walkę o praworządność?”, którego prelegentami będą prawnicy jednej z największych kancelarii w Polsce.

Wszelkie materiały publikowane w ramach Kampanii dostępne są na fanpage’u ELSA Poland:

https://www.facebook.com/ELSAPoland

Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt z Koordynatorem Kampanii „Krok bliżej praworządności”, Agatą Matysiak, pod adresem mailowym: agata.matysiak@elsa.org.pl.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry