List CCBE do Prezydenta RP dot. zatrzymania adw. Giertycha

Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) wystosowała list do prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie zatrzymania adw. Romana Giertycha.

CCBE wyraziła poważne zaniepokojenie zatrzymaniem i ściganiem adw. Romana Giertycha. W liście czytamy m.in., że Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy, która reprezentuje adwokatury i stowarzyszenia prawnicze z 45 krajów, a za ich pośrednictwem ponad milion europejskich prawników, kładzie ogromny nacisk na poszanowanie praw człowieka i praworządności i jest szczególnie zaniepokojona sytuacją obrońców praw człowieka na całym świecie.

CCBE apeluje do prezydenta Dudy o dołożenie wszelkich starań, aby śledztwo w sprawie Romana Giertycha było prowadzone w pełnej zgodności z uznanymi standardami międzynarodowymi i prosi o podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu zagwarantowania, że wszyscy prawnicy w Polsce będą mogli wykonywać swoje obowiązki zawodowe bez obawy o odwet, utrudnianie, zastraszanie lub nękanie w celu zachowania niezależności i integralności wymiaru sprawiedliwości i praworządności.

(czytaj list CCBE)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry