Międzynarodowy konkurs mediacyjny dla aplikantów adwokackich „Mediate ‘19”

W dniach 9–12 grudnia 2019 r. w Białymstoku, odbędzie się międzynarodowy konkurs mediacyjny MEDIATE’19. Współorganizatorami wydarzenia są The International Academy of Dispute Resolution (INADR), Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Izba Adwokacka w Białymstoku oraz Uniwersytet w Białymstoku. Poniżej publikujemy komunikat Centrum Mediacji przy NRA na ten temat.


KOMUNIKAT

Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej

do Aplikantów Adwokackich

 

Szanowni Państwo

W dniach 9–12 grudnia 2019 r. w Białymstoku odbędzie się międzynarodowy konkurs mediacyjny MEDIATE’19. Współorganizatorami wydarzenia są The International Academy of Dispute Resolution (INADR), Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Izba Adwokacka w Białymstoku oraz Uniwersytet w Białymstoku. Regulamin i wszelkie informacje nt. konkursu można znaleźć na stronie www.mediate19.eu.

MEDIATE’19 jest niepowtarzalną okazją do udoskonalenia i sprawdzenia swoich umiejętności jako mediatora i reprezentującego stronę w mediacji. Pierwsze dwa dni Konkursu poświęcone będą warsztatom i szkoleniom w zakresie mediacji, mediation advocacy oraz psychologii w mediacji, prowadzonym przez trenerów z Polski i zagranicy. Rundy konkursowe odbędą się 11-12 grudnia i polegać będą na udziale w symulacjach mediacji prowadzonych na podstawie kazusów konkursowych udostępnianych podczas konkursu. Każdą rozgrywkę oceniać będzie panel dwóch sędziów. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach zespołowych oraz indywidualnych.

W ciągu 20 lat w konkursach INADR na całym świecie wzięło udział ponad 800 drużyn z przeszło 50 krajów. Poza możliwością sprawdzenia cenionych na rynku usług prawniczych kompetencji, liczne wydarzenia towarzyszące MEDIATE’19 umożliwiają networking i wymianę poglądów. Relacje z poprzednich wydarzeń INADR są na strone www.inadr.org.

Konkurs odbędzie się w całości w języku angielskim. W trzyosobowych drużynach konkursowych mogą znaleźć się prawnicy praktykujący prawo nie dłużej niż 24 miesiące przed rozpoczęciem konkursu, w tym aplikanci adwokaccy I i II roku. Możliwe jest wystawienie Drużyn aplikantów adwokackich z jednej i z wielu Izb Adwokackich. 

Zainteresowane Drużyny powinny zarejestrować się za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/yt3xuV8FtZAowM2bA najpóźniej do dnia 16 listopada 2019 roku 2019 roku, do godz. 23:59 GMT.

Zachęcając do udziału w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, Pani Prezes Centrum Mediacji przy NRA adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka oraz adw. Cezary Rogula, wieloletni sędzia konkursowy i trener mediacji deklarują pomoc organizacyjną i merytoryczną dla zarejestrowanych Drużyn aplikantów adwokackich. Drużyny te, poza wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, prosimy o kontakt na adres: centrum.mediacji@adwokatura.pl.

 

Powodzenia!

Adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka

Prezes Centrum Mediacji przy NRA

 

czytaj dokument

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry