Nowa platforma wiedzy nt. prawa uchodźczego i migracyjnego HELP Rady Europy

Sekretariat Programu HELP (Human Rights Education for Legal Professionals) Rady Europy, Naczelna Rada Adwokacka i Krajowa Rada Radców Prawnych zachęcają do korzystania z nowej platformy wiedzy na temat prawa uchodźczego i migracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji osób, które opuściły Ukrainę w związku z konfliktem zbrojnym.

Na platformie dostępne są dwa kursy HELP w języku polskim: "Azyl i prawa człowieka" oraz "Dzieci-uchodźcy i dzieci-migranci", które omawiają międzynarodowe i europejskie ramy prawne oraz orzecznictwo w tym zakresie.

Tutorami platformy odpowiedzialnymi za zamieszczane na niej treści i moderację dyskusji na forum są adw. Małgorzata Jaźwińska i r. pr. Jacek Białas. Tutorzy zamieszczają regularnie na platformie informacje o przepisach i praktyce ich stosowania także w kontekście krajowym, ze szczególnym uwzględnieniem tematu detencji cudzoziemców i sytuacji osób, które opuściły Ukrainę w związku z konfliktem zbrojnym oraz ośrodków detencyjnych.

Istotną częścią platformy jest forum dla wszystkich zalogowanych użytkowniczek i użytkowników. To pierwsza taka platforma umożliwiająca dostęp do wiedzy i wymiany doświadczeń przedstawicielkom i przedstawicielom obu samorządów - radcowskiego i adwokackiego. Zachęcamy do założenia bezpłatnego konta i korzystania z platformy pod linkiem:
www.help.elearning.ext.coe.int

Bezpośredni link do platformy: (przejdź do platformy)


Pytania dotyczące programu HELP prosimy kierować do osób pełniących funkcję Info-point:
r. pr. Mirosław Wróblewski - dla KIRP
adw. Anna Mazurczak - dla NRA (mazurczak.a@gmail.com)

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry