Nowy magazyn adwokacki

Ukazał się pierwszy numer Magazynu Pokój Adwokacki. W piśmie przeczytamy ciekawe wywiady, felietony, artykuły dotyczące spraw zawodowych i samorządowych.

W premierowym numerze przeczytamy m.in. wywiad z prof. Ewą Łętowską i z adw. Jackiem Trelą, wiceprezesem NRA. Adw. Paweł Litwiński pisze o kontroli ZUS-u dotyczącej zwolnień lekarskich w kontekście ochrony danych osobowych, z kolei adw. Krzysztof Piesiewicz jest autorem felietonu o godności. Profesorowie adw. Maciej Gutowski i adw. Piotr Kardas piszą o konieczności reformy stawek adwokackich i pomocy prawnej z urzędu. Adw. Andrzej Grabiński, dziekan ORA we Wrocławiu pisze o wizerunku adwokata, zaś adw. Andrzej Zwara, prezes NRA o swojej największej pasji – bieganiu. W numerze przeczytamy też cykl artykułów z serii #adwokaturajesttakżekobietą, artykuł adw. Andrzeja Nogala o adwokatach – uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz r.pr. Włodzimierza Chróścika, dziekana OIRP w Warszawie na temat przyszłości zawodów adwokata i radcy prawnego.     

Redaktorem naczelnym Magazynu jest adw. Joanna Parafianowicz, zaś jej zastępcą adw. Marta Seredyńska. Pismo ukazuje się w wersji internetowej na bezpłatnej platformie ISSUU.

Zachęcamy do lektury: https://issuu.com/pokojadwokacki/docs/mpa.compressed

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry