P. Sands "Powrót do Lwowa" - o genezie pojęcia ludobójstwo


Ukazało się polskie wydanie książki Philippe'a Sandsa "Powrót do Lwowa", zawierająca genezę pojęć "ludobójstwo" i "zbrodnia przeciwko ludzkości". Publikacja znana jest pod angielskim tytułem jako "East West Street". 

Oba te pojęcia łączy Lwów, a właściwie lwowski wydział prawa, który przed 1939 r. był najsilniejszy ośrodkiem jurydycznym w Polsce.
W Żółkwi jest ulica (East West Street), która łączy przodków autora książki i konstruktora pojęcia "zbrodnia przeciwko ludzkości" - Hersza Lauterpachta.

Książka została już przetłumaczona na dziesięć języków, a kolejne przekłady są przygotowywane. W Londynie, gdzie ukazała się przed rokiem, przez wiele miesięcy nie schodziła z wystaw księgarskich. Napisana jest przystępnym językiem, może ją czytać zarówno prawnik, jak i każdy zainteresowany.

Philippe Sands to wybitny angielski adwokat i profesor prawa międzynarodowego w University College London, od kilku lat także członek Kolegium "Palestry" . Napisał między innymi Lawless World oraz Torture Team. Często występuje jako komentator w CNN oraz BBC World Service. Ph. Sands jest zapraszany z wykładami na całym świecie. Nauczał na New York University oraz jako profesor wizytujący na University of Toronto, University of Melbourne, a także na Université de Paris I (Sorbonne). W roku 2003 uhonorowany został tytułem Queen’s Counsel. Mieszka w Londynie. 

Autorem przekładu na język polski jest Jacek Soszyński. 


(zobacz książkę na stronie wydawnictwa)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry