Polka wiceprezesem międzynarodowej organizacji prawniczej AIJA

Adw. Anna Wyrzykowska została wiceprezesem w międzynarodowej organizacji prawniczej AIJA.

Pani Mecenas jest pierwszą Polką, która pełni tę funkcję w Association Internationale des Jeunes Avocats/International Association of Young Lawyers.

Adw. Anna Wyrzykowska, dotychczas pełniła funkcję skarbnika AIJA. Jest partnerem w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński Baehr Sp. k. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach M&A oraz prawie korporacyjnym. Kieruje praktyką nieruchomości i współkieruje zespołem French Desk. Jest również wykładowcą prawa spółek i prawa nieruchomości przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz autorką licznych publikacji, w tym dwóch komentarzy z zakresu prawa spółek.

AIJA jest międzynarodową organizacją zrzeszającą prawników, którzy nie ukończyli 45 lat. Stowarzyszenie promuje podstawowe zasady państwa prawa - stoi na straży praworządności i praw człowieka. Jest także miejscem międzykulturowego dialogu, wymiany doświadczeń branżowych i rozwoju zawodowego prawników. Organizacja liczy obecnie około 4 tysięcy członków i działa od prawie 60 lat. W ramach AIJA istnieje 21 komisji zajmujących się różnymi dziedzinami prawa i praktyki prawników.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry