"Pomoc prawna dla Ukrainy" na prawo.pl w języku ukraińskim

Wolters Kluwer Polska, wydawca Prawo.pl, udostępnił sekcję "Pomoc prawna dla Ukrainy" z funkcją tłumaczenia na język ukraiński.

Sekcja aktualności "Pomoc prawna dla Ukrainy" jest skierowana zarówno dla osób bezpośrednio dotkniętych kryzysem wywołanym agresją Rosji na Ukrainę, jak i do osób niosących pomoc uchodźcom. Trafia tu codziennie mnóstwo artykułów, które w praktyczny i przystępny sposób wyjaśniają kwestie związane z pobytem w Polsce, uzyskaniem pomocy prawnej i socjalnej oraz świadczeń zdrowotnych. Wszystkie treści są dostępne po polsku i ukraińsku.

Informacje dotyczą tego, jak i gdzie zgłaszać chęć pomocy Ukraińcom, kontakt do prawników udzielających wsparcia pro bono, kroki prawne podejmowane przez rząd – dotyczące m.in. statusu i świadczeń dla uchodźców oraz międzynarodowych działań i sankcji.

Serwis publikuje też postulaty zmian w prawie – istotne dla przyjeżdżających do Polski obywateli Ukrainy, ale także dla wspierających ich osób i firm. Z artykułów są odnośniki do przepisów prawnych oraz dokumentów w LEX. Serwis wspiera Ukraińców, którzy narażeni są na dezinformację, rzetelnymi analizami prawnymi dotyczącymi m.in. statusu uchodźcy, pracy, spraw administracyjnych, zdrowotnych czy świadczeń społecznych.

4 marca 2022 r., w serwisie pojawiła się dodatkowa funkcjonalność: Przetłumacz na ukraiński. Wystarczy jedno kliknięcie, aby obywatele Ukrainy mogli przeczytać w ojczystym języku praktyczne, merytoryczne informacje prawne.

"Pomoc Prawna dla Ukrainy" w serwisie Prawo.pl:  (przejdź do strony)

Wydawcą serwisu Prawo.pl i LEX jest Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry