"Prawie bajki" - druga część książeczki do edukacji prawnej dzieci


"Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo" to tytuł publikacji, będącej kontunuacją książeczki do edukacji prawnej dla dzieci. 

Pierwsza część "Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi" ukazała się w ubiegłym roku. Zawiera opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Bohaterem opowiadań jest Oskar i jego rodzice, którzy w różnych sytuacjach życiowych zasięgają rady u mecenasa Taliona.

Wydana obecnie druga część "Twarde prawo, ale prawo" ma już dwoje bohaterów - Oskar radzi swojej koleżance, Emilce, do kogo ma się zwrócić w kłopocie. Dzięki nowym opowiadaniom, mali czytelnicy poznają odpowiedź na pytania: co daje polisa ubezpieczeniowa? Kto odpowiada za wyrządzone szkody - dziecko czy rodzice? Kim jest aplikant?

Tekst, tak jak w przypadku pierwszej części, napisał znany autor bajek Jakub Skworz. Kwestie prawne konsultowali prawnicy kancelarii PragmatIQ, pomysłodawcy serii. Książeczka jest bogato ilustrowana przez Przemysława Liputa.

Dzięki obu książeczkom została zapoczątkowana akcja społeczna edukacji prawnej w szkołach oraz bibliotekach: "Prawie bajki w szkołach". Każdy prawnik (ale nie tylko) może zgłosić się poprzez stronę internetową, zakupić książki w wyjątkowo promocyjnej cenie i przeznaczyć je dla wybranej przez siebie szkoły, przeprowadzając tam lekcje z pomocą przygotowanych przez wydawnictwo materiałów. Akcja ma coraz większy odzew, bowiem w lekcjach uczestniczyło łącznie już ponad 700 uczniów, a z chęcią prowadzenia zgłasza się coraz więcej prawników.

Honorowym patronem serii został Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

"Prawie bajki" to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.

Książeczka jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej: prawiebajki.pl

(czytaj informacje o I części "Prawie bajek")


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/