"Prawie bajki" - książeczka do edukacji prawnej dzieci


"Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi" to tytuł książeczki, będącej elementem edukacji prawnej dzieci. 

"Prawie bajki" to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.

Tekst napisał znany autor bajek Jakub Skworz. Kwestie prawne konsultowali prawnicy kancelarii PragmatIQ, pomysłodawcy serii. Książeczka jest bogato ilustrowana przez Przemysława Liputa. 

Prawie bajki to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.

Warto pamiętać, że nie tylko dorośli natrafiają na problemy prawne. Grożą one również dzieciom, które często są na nie zupełnie nieprzygotowane. "Prawie bajki" mają za zadanie w intrygujący sposób tłumaczyć, jak uniknać kłopotów i co robić, gdy się one pojawiają. Wyjaśniać najmłodszym takie pojęcia jak mecenas, ustawa czy odsetki. Pomagać prawnikom w opowiadaniu dzieciom o tym, co stanowi sens ich pracy - podkreśla r.pr. Rafał Szymkowiak.

Prawie bajki opowiadają o Oskarze i jego rodzicach, którzy w różnych sytuacjach życiowych zasięgają rady u mecenasa Taliona.

Książeczka jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej: prawiebajki.pl

Ma również profil na Facebooku (zobacz profil)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry