Rule of Law Webathon 10 maja 2022 - zaproszenie

UIA, Komitet Praw Człowieka AIJA, Sekcja Prawa Międzynarodowego ABA, Law Society of England & Wales oraz Inter-American Bar Association połączyły siły, aby uruchomić drugi Rule of Law Webathon.

Webathon rozpocznie się we wtorek, 10 maja 2022 roku o godzinie 15:00 i potrwa do środy, 11 maja 2022 roku do godziny 15:00.  

Tegoroczny 24-godzinny Webathon skoncentruje się przede wszystkim na tym, jak rozwój gospodarczy i społeczny jest powiązany z praworządnością. W tym kontekście w programie zostaną poruszone takie kwestie, jak dostęp do wymiaru sprawiedliwości, wzrost autorytaryzmu, zmiany klimatyczne, prawa kobiet, trudna sytuacja uchodźców, swobody obywatelskie i podstawowe wolności, praca przymusowa, niezależność sądownictwa i zawodów prawniczych oraz wolność prasy.

W dwunastu panelach, obejmujących różne kontynenty i strefy czasowe, poruszane będą różne aspekty wyzwań związanych z praworządnością jako kluczowym czynnikiem rozwoju gospodarczego i społecznego. Gospodarzem i prowadzącym każdy panel będzie stowarzyszenie prawnicze lub izba adwokacka.

Webathon jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich.

(pobierz zaproszenie w formacie pdf)

Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie UIA (przejdź do strony UIA)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry