Rusza kolejna edycja Legal Hackathon – Technologia w służbie człowiekowi

W dniach 3-5 czerwca br. interdyscyplinarne zespoły z całej Polski będą szukały cyfrowych rozwiązań pomocowych odpowiadających na potrzeby czasu.

Legal Hackathon to łączenie świata prawniczego z technologią. W trzydniowym maratonie programowania weźmie udział ponad 150 uczestników.

Wszystkie wyzwania, jakie stoją przed zespołami podczas Hackathonu 2022, łączy jedno: w centrum uwagi stawiany jest odbiorca. Czy to jako bezpośredni beneficjent (np. uchodźca wojenny, który chce zrozumieć prawne aspekty swojego statusu w danym kraju), czy prawnik, który próbuje rozpocząć działalność w nowym miejscu lub przedsiębiorca czy imigrant chcący poznać nowy rynek zbytu. Na aspekt odbiorcy spojrzymy także z perspektywy korzyści pośredniej – oferując mu lepszą, szybszą usługę prawną czy bezpieczniejszy dostęp do przechowywania danych.

Tak jak przez lata maraton prawniczego programowania łączył i budował polskie środowisko LegalTech, tak dzisiaj będzie integrować grupy z krajów sąsiednich, szczególnie ze wschodu: Ukrainy i krajów bałtyckich. Co więcej, łączenie i pomaganie powinno też dotyczyć firm z obszaru technologii prawniczych, które chciałyby lub są zmuszone rozszerzyć działalność na Polskę. W związku uczestnicy poznają polski rynek, aspekty prawne, organizacyjne i technologiczne ułatwiające start w nowym miejscu.

Organizatorzy zapraszają do udział prawników, programistów, specjalistów business development, grafików, menedżerów projektu, analityków biznesowych, UX designerów oraz innych specjalistów. Udział w Hackathonie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy połączeni zostaną w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja procesowi twórczemu i buduje nową perspektywę. Ponadto uczestnikom zapewnione zostanie wsparcie mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pierwszy dzień maratonu to faza koncepcyjna i czas na formowanie zespołów. Drugiego dnia uczestnicy przystąpią do pracy nad wstępnym modelem lub prototypem rozwiązania, które trzeciego dnia – wraz z materiałami prezentacyjnymi – przedstawią przed jury.

Organizatorem Hackathonu jest firma Wolters Kluwer Polska, Naczelna Rada Adwokacka objęła wydarzenie patronatem.

Strona wydarzenia oraz możliwość rejestracji:

https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/global-legal-hackathon

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry