Świąteczny numer "Palestry" z projektem strategii Adwokatury


Projekt strategii Adwokatury opisany przez adw. prof. Macieja Gutowskiego i adw. prof. Piotra Kardasa znalazł się w nowym, świątecznym numerze "Palestry".

W numerze ponadto artykuły dotyczące zmian w Kodeksie cywilnym oraz tekst polemiczny adw. prof. Antoniego Bojańczyka pt. Jak nie zmieniać prawa albo o „nowym nowym” dowodzeniu przed sądem apelacyjnym.

W stałych rubrykach przegląd orzecznictwa, pytania prawne, teksty historyczne, recenzje książek i relacje z konferencji oraz seminariów. 

W numerze znalazły sie także relacje z posiedzenia plenarnego Naczelnej Rady Adwokackiej, z posiedzeń Prezydium NRA oraz z jubileuszu 25-lecia Niezależnej Czeskiej Adwokatury. 

W szpaltach pamięci wspomnienie o adw. Monice Zbrojewskiej (zmarłą w 2015), adw. Antoni Iwanowskim (1912-2006) i adw. dr. Stefanie Kosińskim (1909-1991).

Okładkę "Palestry" zdobi Kapliczka Najświętszego Serca Jezusowego na Jaszczurówce, wg projektu Stanisława Witkiewicza. W 2015 r. przypada setna rocznica śmierci twórcy stylu zakopiańskiego.

Zachęcamy do lektury (zobacz zapowiedź numeru na stronie Palestry)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry