VI edycja Konkursu „Od mundurka do togi”

Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół średnich - „Od mundurka do togi”. Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej - adw. Przemysław Rosati - objął patronat nad tym wydarzeniem.

24 września br. organizatorzy rozpoczynają przyjmowanie zgłoszeń, drogą elektroniczną. Szczegóły zostaną podane na profilu facebookowym konkursu: https://www.facebook.com/konkursodmundurkadotogi

I etap – pisemny test - odbędzie się 13 grudnia br. Czy odbędzie się on stacjonarnie czy online zależy od sytuacji związanej z pandemią. Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 15 osób z najlepszym wynikiem. Będą oni musieli przygotować i zaprezentować udostępniony wcześniej kazus. Ostatni etap to końcowa mowa obrończa lub oskarżycielska na sali sądowej.

Konkurs „Od mundurka do togi” organizuje częstochowska kancelaria Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni. Ma popularyzować wiedzę prawną, w tym o konstytucji, uczyć samodzielnej pracy, a przy okazji poprawnego wypowiadania się i prezentacji. Kierowany jest on do licealistów zainteresowanych wykonywaniem w przyszłości zawodu prawnika. Konkurs ma też na celu propagowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i zwiększenie świadomości prawnej. W ubiegłej edycji w konkursie wzięło udział 70 uczniów z całej Polski.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry