Wakacyjny numer „Palestry”

Ukazał się numer lipiec-sierpień pisma „Palestra”.

W miesięczniku przeczytamy m.in. wspomnienie adw. Ewy Stawickiej, redaktor naczelnej pisma o adw. Andrzeju Rościszewskim, którego tablicę pamiątkową odsłonięto kilka tygodniu temu w Gdyni.

Adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska i apl. adw. Adriana Szymborska-Rymer przygotowały artykuł na temat wydłużania terminu do wniesienia apelacji w postępowaniu karnym w sprawach szczególnie zawiłych i skomplikowanych w kontekście zmian w obszarze sporządzania uzasadnień wyroków sądów karnych.  Adw. dr Monika Strus-Wołos tłumaczy, dlaczego szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień nie są eksperymentem medycznym. Z kolei adw. Agata Koschel-Sturzbecher pisze o stosunku pracy w kontekście wykonywania zawodu adwokata.  

W numerze również przegląd orzecznictwa ETPCz, opracowany przez adw. Marka Antoniego Nowickiego, orzecznictwa Sądu Najwyższego w sprawach cywilnych, autorstwa adw. dr. Mateusza Dąbrosia i dr. hab. Witolda Kurowskiego (redakcja naukowa prof. dr. hab. Jerzy Pisuliński), a także orzecznictwa NSA przygotowanego przez dr. hab. Jana Chmielewskiego.

Zachęcamy do lektury.

Przejdź do: e-wydania Palestry

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry