XIII Święto Prawników 19 maja w Krakowie


Stowarzyszenie Ars Legis im. Św. Ivo Helory, patrona prawników, zaprasza do udziału w XIII Święcie Prawników, które odbędzie się 19 maja w Krakowie.

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Adwokacka.

Centralnym punktem tegorocznych obchodów będzie seminarium naukowe pt. "Jaki Trybunał?", którego celem jest dokonanie rzetelnej, prawnej i apolitycznej analizy trwającego sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego w kontekście funkcji, jaką w krajach europejskich pełni trybunał konstytucyjny.

Intencją organizatorów jest stworzenie przestrzeni dla merytorycznej analizy problemu, wolnej od emocji politycznych. Organizatorzy - stowarzyszenie Ars Legis oraz Instytut Allerhanda - pragną, aby podczas seminarium zjednoczone ponad podziałami politycznymi środowisko prawnicze wypracowało merytoryczne stanowisko, które wpłynie na działania polityków zmierzające do rozwiązania kryzysu wokół polskiego TK. Organizatorzy mają nadzieję, że merytoryczna dyskusja nad problemami TK w oderwaniu od emocji politycznych jest wciąż możliwa.


W dyskusji udział wezmą:
- prof. dr hab. Mirosław Granat - sędzia TK w stanie spoczynku
- prof. dr hab. Andrzej Dziadzio (UJ)
- dr Arkadiusz Radwan - Instytut Allerhanda (prezes)
- dr Jacek Sokołowski - Instytut Allerhanda

Seminarium "Jaki Trybunał?" rozpocznie się o godz. 17.00 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ przy ul. Jagiellońskiej 5 w Krakowie. Do udziału w seminarium zaproszeni są wszyscy prawnicy zarówno praktycy, jak i teoretycy.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, osoby pragnące uczestniczyć w seminarium proszone są o zgłaszanie chęci uczestnictwa, wysyłając e-mail na adres: sp2016@arslegis.org.pl

Seminarium będzie transmitowane na żywo w internecie. Obejrzeć je będzie można na naszym kanale YouTube: (zobacz kanał Ars Legis)

Film będzie również zamieszczony na stronie na portalu Facebook: (zobacz stronę)

Po seminarium odbędzie się uroczysta procesja w togach z dziedzińca Collegium Maius UJ, w trakcie której prawnicy przeniosą obraz i relikwie swojego patrona - św. Ivo Helory - do pobliskiej kolegiaty akademickiej św. Anny, gdzie o 19.30 zostanie odprawiona Msza Święta o światło Ducha Św. dla polityków i prawników.

(zobacz zaproszenie)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry