Zaproszenie do projektu Prawnicy Europejscy na wyspie Lesbos


Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) oraz Niemiecka Rada Adwokacka (German Bar Association) poszukują wolontariuszy do projektu "Prawnicy Europejscy na wyspie Lesbos". Projekt wystartował w lipcu 2016 r., a jego głównym celem jest wsparcie greckich prawników w udzielaniu pomocy prawnej znajdującym się tam imigrantom. 

Projekt został zainicjowany podczas Konferencji Prezesów Rad Europejskich w Wiedniu. Dzięki międzynarodowemu wsparciu adwokatur i stowarzyszeń prawniczych, udało się zgromadzić kwotę 200 000 EUR. Aktualnie grupa europejskich prawników – wolontariuszy, którzy na przemian przebywają na wyspie - liczy sześć osób.

Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie inicjatorzy projektu zwracają się z apelem o rozesłanie informacji wśród adwokatów, którzy byliby zainteresowani wyjazdem na Lesbos (w charakterze wolontariuszy) w drugim kwartale 2017 roku i udzielaniem na miejscu pomocy prawnej imigrantom.

Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, znajomość prawa azylowego oraz gotowość do wyjazdu na okres min. trzech tygodni.

Informacje szczegółowe wraz z formularzem aplikacyjnym dostępne są na stronie: www.elil.eu

(zobacz list zapraszający wolontariuszy)

(pobierz formularz)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski