Zbiór orzecznictwa w sprawach dotyczących osób LGTB

Po raz pierwszy w Polsce ukazała się publikacja „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo”, zawierająca zbiór orzeczeń polskich sądów oraz decyzji organów administracji w sprawach dotyczących osób LGBT. 

O publikacji rozmawiać będą prawnicy podczas spotkania zatytułowanego „Wyrokiem sądu skazani na równość”, które odbędzie 16 maja o godz. 18.00 w MiTo art.café.books przy ul. Waryńskiego 28 w Warszawie. W debacie udział wezmą: prof. Monika Płatek, adw. Anna Mazurczak i adw. Mikołaj Pietrzak z Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz Paweł Knut.

W publikacji wydanej przez Kampanię Przeciw Homofobii zamieszczono siedemdziesiąt trzy wyroki polskich sądów i decyzji organów administracji dotyczące dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Celem publikacji było zebranie dotychczas rozproszonych wypowiedzi sędziów oraz przedstawicieli organów administracji w sprawach dotyczących osób LGBT.  Orzeczenia i decyzje przedstawione w zbiorze „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo”  pochodzą m.in. z akt spraw prowadzonych przez Kampanię Przeciw Homofobii, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Fundację Trans-Fuzja oraz Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Znajdziemy przykłady z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego, karnego oraz pracy od lat 70-tych do 2015 roku. „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” to narzędzie przygotowane z myślą o prawnikach reprezentujących klientów LGBT oraz osobach zainteresowanych analizą kształtu polskiego orzecznictwa dotyczącego praw osób LGBT. 

Naczelna Rada Adwokacka objęła patronat nad publikacją.

Pobierz publikację

Zobacz plakat

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/