Zmarł adw. Lech Kozioł - senator I kadencji

Adw. Lech Kozioł, senator I kadencji, zmarł 2 listopada. Mecenas od 1983 r. był członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku. W 1989 roku był także wybrany do Naczelnej Rady Adwokackiej. Miał 77 lat.

Studia ukończył na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w latach 1962–70 pracował jako radca prawny, ukończył aplikację sądową i zdobył uprawnienia radcowskie. W 1970 r. złożył egzamin adwokacki i zaczął praktykę w Kolnie. Od 1975 r. był członkiem Zespołu Adwokackiego nr 1 w Łomży, od 1991 r. prowadził własną kancelarię adwokacką. Specjalizował się w prawie karnym. W latach 1990–91 zasiadał w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Przed 1989 rokiem był działaczem opozycji, doradcą "Solidarności" od 1980 roku, obrońcą politycznym, był internowany. Kandydował i dostal się do Senatu I kadencji z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Był przewodniczącym Komisji Regulaminowej i Spraw Senatorskich, członkiem Komisji: Praw Człowieka i Praworządności, Inicjatyw i Prac Ustawodawczych, Spraw Emigracji i Polaków za Granicą oraz Ustawodawstwa Gospodarczego. 

Potem wrócił do pracy w kancelarii adwokackiej. 

Zmarł 2 listopada 2016 r. i został pochowany na cmentarzu w Łomży. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/