10 dni do końca zrzutki "Adwokatura Polska dla Ukrainy"!

10 dni zostało do końca zrzutki pieniężnej Adwokatury Polskiej dla Ukrainy! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim dzieciom. Każdy adwokat, aplikant adwokacki, ale także każda osoba spoza samorządu adwokackiego może dołączyć swoją cegiełkę do pomocy materialnej dla uciekających przed horrorem wojny w Ukrainie.

E-Skarbonka została założona przez Adwokaturę tuż po inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl:

www.zrzutka.pl/z/adwokaturapolskadlaukrainy

Uchwałą nr 48/2022 z dnia 12 marca br. Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała, że zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz pomocy ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce. Naczelna Rada Adwokacka chce pomóc szczególnie tym dzieciom, które zostały bez rodziców i trafiły do Polski z ukraińskich domów dziecka.

Dla uzyskania założonej kwoty zostało już tylko 10 dni! Każda wpłata ma znaczenie.

- Wśród uciekających przed wojną są w większości kobiety z dziećmi - przypomina adw. Przemysław Rosati, prezes NRA. - Najmłodsi, bezbronni, zdezorientowani i przerażeni uchodźcy potrzebują naszej szczególnej uwagi i pomocy. Trzeba zadbać nie tylko o to, by miały dach nad głową, jedzenie i lekarstwa, ale także pomagać im w kontynuowaniu nauki w szkołach. Już teraz ukraińscy uczniowie w polskich szkołach potrzebują wyprawek szkolnych.

Prezes NRA podkreśla, że już od pierwszego dnia wojny samorząd adwokacki stanął na wysokości zadania, natychmiast przechodząc do czynnej pomocy dla obywateli Ukrainy. Z jego inicjatywy Naczelna Rada Adwokacka przyjęła 12 marca br. uchwałę z podziękowaniem dla wszystkich adwokatek i adwokatów, aplikantek i aplikantów adwokackich niosących bezinteresowną pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

- Adwokaci przede wszystkim świadczą pomoc prawną pro bono uchodźcom, ale także pomagają poprzez zbiórki darów dla ukraińskich dzieci, ich matek oraz wszystkich, którzy musieli opuścić swoje domy, miasta i swój kraj, by ratować życie. Dobrowolna postawa członków samorządu adwokackiego zasługuje na najwyższe uznanie - zaznacza adw. Rosati.

Spontanicznie, ale jednocześnie skutecznie i profesjonalnie zorganizowana pomoc będzie musiała przekształcić się w długofalowe, systemowe działania. Do tego również przygotowuje się samorząd adwokacki, wchodząc we współpracę z organizacjami pracodawców, którzy pomogą w znalezieniu legalnej pracy dla Ukraińców i rozmawiając z ministerstwem sprawiedliwości o wykorzystaniu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej do pomocy prawnej Ukraińcom.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry