4 czerwca adwokaci przyłączą się do Tour de Konstytucja

Tour de Konstytucja rusza w trasę, a wraz z nią adwokaci. Naczelna Rada Adwokacka i Komisja Wizerunku NRA zachęcają członków samorządu adwokackiego do włączenia się do II edycji projektu obywatelskiego, którego celem jest propagowanie treści ustawy zasadniczej.

W 84 dni Tour de Konstytucja okrąży Polskę, robiąc przystanki w miastach i miasteczkach od morza po Tatry. Wielka inauguracja zaplanowana jest na 4 czerwca w Słupsku, finał - 27 sierpnia w Warszawie.

Bus Tour de Konstytucja odwiedzi też letnie festiwale - Opener Festival w Gdyni i Festiwal Góry Literatury w Nowej Rudzie, trwają też uzgodnienia dotyczące Pol and Rock Festival Jurka Owsiaka.

Podczas przystanków trasy prawnicy - wśród nich adwokaci - ludzie kultury i liderzy opinii publicznej mówić będą o doniosłości Konstytucji, propagować będą wiedzę o prawach i wolnościach obywatelskich, a także o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE.

- Nie może zabraknąć adwokatów tam, gdzie mowa jest o prawach obywatelskich, których z racji wykonywanego zawodu jesteśmy strażnikami - mówi adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. - Edukacja prawna społeczeństwa to także ważny element naszej tożsamości zawodowej. Już od 30 maja szerokie grono adwokatów i aplikantów adwokackich rozpocznie lekcje o Konstytucji w szkołach w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. W kwietniu br. obchodziliśmy 25. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP, co nas szczególnie zobowiązuje do propagowania wiedzy o prawach i wolnościach, które  z niej wynikają. Im lepiej każdy obywatel będzie znał swoje prawa, tym łatwiej mu będzie je egzekwować.

Inauguracja Tour de Konstytucja zaplanowana została na 4 czerwca w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich. Święto to obchodzić będziemy w Polsce po raz 9.

Organizatorem Tour de Konstytucja jest Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Dołączyć do Tour de Konstytucja można za pośrednictwem strony (przejdź do strony).

Znaleźć tam także można harmonogram trasy wraz z mapą.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry