Adw. Jacek Trela dla portalu gospodarczego WNP


Mamy kolejne przykłady psucia prawa w Polsce - mówi adw. Jacek Trela, prezes prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, w rozmowie z portalem gospodarczym wnp.pl.

Samorząd adwokacki zawsze reagował na wszelkiego rodzaju psucie prawa. Uważamy, że w niektórych kategoriach spraw gospodarczych powinien istnieć tzw. przymus radcowsko-adwokacki, czyli konieczność skorzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego z urzędu przez przedsiębiorcę, którego nie stać na opłacenie pomocy prawnej - powiedział prezes NRA.

W rozmowie adw. Trela podkreśla, że jeżeli przedsiębiorcy istotnie nie stać na wynajęcie adwokata, to - w opinii środowiska - w sprawach o skomplikowanym charakterze powinien z urzędu korzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.
Wnosząc sprawę do sądu przedsiębiorca musi zapłacić wpisowe i opłaty sądowe, wynoszące 5 procent dochodzonej kwoty. Dużym problemem są dla niego dodatkowe opłaty sądowe w trakcie procesu.
Propozycja wprowadzenia tzw. zażalenia poziomego może sprawić, że będzie dochodziło do rozstrzygnięć na zasadzie: ja tobie, ty mnie.

(czytaj cała rozmowę)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry