Adw. Trela: Kongres Prawników Polskich zdominowała debata

Kongres Prawników Polskich trwał dziewięć godzin i dominowała na nim merytoryczna debata pomiędzy środowiskami - podkreśla adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, w rozmowie z red. Jarosławem Zalesińskim. Wywiad został opublikowany w "Dzienniku Bałtyckim".

Już sama wielość środowisk reprezentowanych na kongresie jest bardzo ważna, bo do tej pory w takiej formule ze sobą nie rozmawialiśmy - dodał prezes NRA.

W odpowiedzi na pytanie o proponowaną przez rząd reformę wymiaru sprawiedliwości, adw. Trela powiedział, że użycie dla proponowanych zmian określenia "reforma" jest mylące. Reforma ma na celu polepszenie sytuacji. Reformować coś znaczy to poprawiać. Tymczasem to, co się nam proponuje, to po postu zmiany (..) kadrowe, polegające na tym, że ministerstwo sprawiedliwości zdobędzie zasadniczy wpływ na obsadzanie władzy sądowniczej. Będzie to jednak stało w sprzeczności z zapisem w konstytucji, który mówi, że władza sądownicza jest odrębna i niezależna od innych władz - zaznaczył.

(czytaj cały wywiad z adw. Jackiem Trelą)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry