Adw. Zwara: Nie uciekniemy przed cyfryzacją, ale ważne też cyberbezpieczeństwo

Rolą samorządu jest przygotowanie adwokatów na wyzwania związane z nowymi technologiami i to zarówno w zakresie edukacji, jak i używania infrastruktury do komunikacji z sądami. Ważne jest też cyberbezpieczeństwo. Dbając o klientów, powinniśmy zadbać o jak najlepszą ochronę tajemnicy adwokackiej i obrończej, także w tym obszarze. Mówi o tym w rozmowie z red. Patrycją Rojek-Sochą adw. Andrzej Zwara, członek Prezydium NRA, prezes NRA w latach 2010-2016.

Prezes Biblioteki Palestry stawia na szkolenia, by wiedzę na temat nowych technologii i ich użyteczności jak najszerzej rozpropagować w środowisku adwokackim. Mówi też o tym, że nowe technologie są szansą na zwiększenie konkurencyjności adwokatów z mniejszych kancelarii. Szczególny nacisk kładzie na zapewnienie adwokatom i ich klientom cyberbezpieczeństwa.

Cały wywiad dostępny na portalu prawo.pl

(przejdź do artykułu na stronie prawo.pl)

Adw. Andrzej Zwara mówi też o publikacji "Nowe technologie w praktyce prawnika", wydanej przez Bibliotekę Palestry nakładem wydawnictwa ARCHE, która dostępna jest w sprzedaży, ale dla adwokatów - bezpłatnie - do pobrania po rejestracji i logowaniu się na portalu e-Palestra.

(przejdź do książki Nowe technologie w praktyce prawnika na e-Palestrze)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry