Adwokaci dzieciom uchodźców – zbiórka darów


W obliczu wydarzeń na Ukrainie, których konsekwencje boleśnie uderzą w ludność cywilną, Naczelna Rada Adwokacka zwraca się do adwokatów i aplikantów adwokackich do wzięcia udziału w koleżeńskiej zbiórce darów dla dzieci uchodźców. Akcja zostanie przeprowadzona w porozumieniu z ośrodkami dla cudzoziemców.

Zbiórka ma charakter wewnętrzny, o przekazywanie darów proszeni są adwokaci i aplikanci adwokaccy.

Ogólnopolskim koordynatorem zbiórki jest adw. Agnieszka Aleksandruk-Dutkiewicz, w poszczególnych okręgowych radach adwokackich  zbiórką zajmować się będą izbowi koordynatorzy Komisji Wizerunku NRA.

Bydgoszcz

Adw. Ewa Czerska

ewa.czerska@adwokatura.pl

Białystok

Adw. Anna Gąsowska

anna.gasowska@gmail.com

Bielsko-Biała

Adw. Alicja Maciejowska

alicja.maciejowska@adwokatura.pl

Częstochowa

Adw. Adam Kasperkiewicz

adwokat.kasperkiewicz@gmail.com

Gdańsk

Adw. Jan Suchanek

jan.suchanek@kancelaria-ssw.pl

Katowice

Adw. Magda Jasiewicz

magda.jasiewicz@adwokatura.pl

Kielce

Adw. Kamila Kwiecień

mazur.kamila@interia.pl

 

Koszalin

Adw. Krzysztof Kaszubski

krzysztof.kaszubski@adwokatura.pl

Kraków

Adw. Katarzyna Frankiewicz-Burda

adwokatkfb@gmail.com

Lublin

Adw. Diana Estreich

estreich.d@gmail.com

Łódź

Adw. Piotr Nowakowski

piotr.nowakowski@kancelaria-nowakowski.com

Olsztyn

Adw. Jerzy Dobrzański

j.dobrzanski@adwokaci.olsztyn.pl

Opole

Adw. Amelia Zembaczyńska

amelia@zembaczynska.pl

Płock

Adw. Joanna Jabłońska

jablonska-asia@wp.pl

 

Poznań

Adw. Piotr Ruszkiewicz

ruszkiewicz@mrip.com.pl

Radom

adw. Żaneta Zacharska-Mendyka

zaneta.zacharska@adwokatmendyka.pl

Rzeszów

Adw. Beata Woś

beatkawos@wp.pl

Siedlce

Adw. Michał Ciszewski

ciszewski.law@gmail.com

Szczecin

Adw. Agnieszka Aleksandruk-Dutkiewicz

agnieszkaaleksandruk@poczta.onet.pl

Toruń

Adw. Mateusz Chudziak

m.chudziak@chw-adwokaci.com

Wałbrzych

Adw. Alicja Dydo-Warchoł

alicja.dydo@gmail.com

Warszawa

Adw. Martyna Klimowicz

m.klimowicz@knw.pl

Wrocław

Adw. Patryk Wróbel

adwokat.patrykwrobel@gmail.com

Zielona Góra

Adw. Piotr Majchrzak

p.majchrzak@majchrzakadwokaci.pl

 

To już kolejna zbiórka wśród adwokatów i aplikantów adwokackich dla dzieci uchodźców organizowana przez Adwokaturę w ciągu ostatnich miesięcy. Tym razem dary będą przeznaczone dla dzieci obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni zostali do ucieczki ze swojego kraju przez konflikt wojenny.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w szeregach Adwokatury, w ramach pomocy koleżeńskiej. Zebrane dary zostaną przesłane do ośrodków dla cudzoziemców, w ramach współpracy z nimi i w porozumieniu co do ich potrzeb.

Od czwartku wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy w stronę naszej wschodniej granicy, gdzie kierują się tłumy obywateli Ukrainy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Doświadczają strachu, bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki medycznej oraz prawnej. Pomóżmy im po przekroczeniu naszej granicy, na tyle, na ile możemy – wyjaśnia cel akcji adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Akcja wsparcia i zbiórka skupia się głównie na pomocy dzieciom, które z dnia na dzień musiały opuścić swoje domy i często nie mają podstawowych rzeczy osobistych.

Prosimy o zbiórkę: dziecięcych ubrań,  butów, kosmetyków,  chemii, zabawek. Opublikujemy listę najpotrzebniejszych artykułów, po uzyskaniu jej ze strony ośrodków dla cudzoziemców.

W obliczu napaści na Ukrainę na  nas adwokatach spoczywa szczególny obowiązek wrażliwości i solidarności z ofiarami. Bardzo ważna jest pomoc prawna, do której adwokaci są powołani, ale nie mniej ważna jest materialna pomoc, szczególnie dla tych, którzy są bezbronni – dzieci.

Otwórzmy nasze serca i bądźmy solidarni z Ukrainą.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry