Adwokaci upamiętnili Powstańców Warszawskich


Burzowa pogoda nie zniechęciła adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy zapisali się na XXV Bieg Powstania Warszawskiego. W deszczu do mety dobiegło ich ponad dwustu. Wśród biegaczy był adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.  

Bieg miał miejsce 25 lipca przy stadionie Polonii. Dla grupy adwokackiej rozgrzewkę poprowadzili adw. Andrzej Zwara, który startował w grupie na 10 km, oraz adw. prof. Piotr Kardas, członek NRA. Naczelną Radę Adwokacką w Biegu reprezentował także adw. Jerzy Zięba, członek Prezydium NRA oraz adw. Ziemisław Gintowt, członek NRA. 

W dystansie na 5 km wśród pań z grupy adwokackiej najlepsza była Nika Tarnowska, zaś wśród panów Aleksander Dragan.

Na dystansie 10 km w grupie adwokatów zwyciężyła Andżelika Arter-Krzyżek - wśród panów Maciej Fingas. 

Puchar dla najstarszego uczestnika Biegu w grupie adwokackiej otrzymał Lesław Bindas.

Puchary wręczali biegaczom adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Stanisław Estreich, przewodniczący Komisji Kultury, Integracji Środowiskowej, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej.

Adw. Zwara podziękował adwokatom za liczny udział i za pamięć o Powstańcach Warszawskich, którzy oddali swoje życie w walce z okupantem 71 lat temu. 

Wcześniej adw. Andrzej Zwara wręczył nagrody ufundowane przez Naczelną Radę Adwokacką najszybszym warszawiakom Biegu Powstania Warszawskiego. Byli nimi: na dystansie 10 km Maria Cześnik i Mariusz Giżyński, a na dystansie 5 km Weronika Zielińska i Artur Kozłowski.

W zrywie z 1944 wzięło udział co najmniej 213 adwokatów i aplikantów adwokackich. Większość z nich zginęła. W czasie całej II wojny światowej zginęło 56% adwokatów i 90% aplikantów adwokackich. Jest to największa grupa zawodowa w Polsce, która poniosła tak wielką stratę podczas walki z okupantami.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Biegu, których nie pokonała nawet deszczowa aura, gratulujemy.

(zobacz listę z wynikami grupy adwokackiej na 5 km)

(zobacz listę z wynikami grupy adwokackiej na 10 km)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/