Adwokaci włączają się w 30. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30! Wielki Finał odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Adwokaci w całej Polsce włączają się do zbiórki, której celem tym razem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Jest kilka form dołączenia do zbiórki. Oprócz tradycyjnej kwesty do puszki, coraz większa popularnością cieszy się możliwość założenia e-skarbonki i licytacji.

E-skarbonki WOŚP prowadzą już Okręgowe Rady Adwokackie w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Olsztynie, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie, Wałbrzychu  i Warszawie.W przygotowaniu są e-skarbnonki w izbie krakowskiej i wrocławskiej.

Stacjonarne skarbonki ustawiono m.in. w ORA w Bielsku-Białej, Lublinie, Olsztynie i Wałbrzychu.

Adwokaci, aplikanci, ale nie tylko, mogą wziąć udział w licytacjach.

Jak co roku, przy ORA w Warszawie po raz kolejny działa Sztab WOŚP, a na aukcji tego sztabu wystawione są m.in.: filiżanka z logo Adwokatury od Naczelnej Rady Adwokackiej, lekcje gry w squasha, wycieczka po winnicy Kazimierza Dolnego, obraz namalowany przez adw. Martynę Kowalską, rzeźba autorstwa Zofii Pociłowskiej-Kann, ręcznie dziergana chusta od adw. Martyny Klimowicz,  czy lekcje medytacji i uważności adw. Katarzyny Przyłuskiej.

(przejdź do aukcji sztabu WOŚP przy ORA w Warszawie)

Z kolei bydgoska Izba Adwokacka wystawiła na swoją aukcję "Morsowanie z Mecenasem". Wśród atrakcji kąpiel jeziorze, ognisko i grill przyrządzony przez Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej Michała Bukowińskiego, uwarzona przez Dziekana nalewka "Papuga" oraz niesamowita atmosfera stworzona przez członków grupy Nagłe Morsowania.

W tajniki zimowej kąpieli wprowadzać będzie adw. Beata Lorkowska.

(przejdź do aukcji ORA w Bydgoszczy)

Do gry z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy włączyło się także Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris. Stowarzyszenie założyło e-skarbonkę oraz licytacje, na których można wylicytować m.in.:

- Morsowanie z adw. Danutą Wawrowską (przejdź do licytacji)
- Pakiet Defensora (przejdź do licytacji)
- Pocztówkę vintage od adw. Dagmary Miler (przejdź do licytacji)

Przypominamy, że aukcje będą trwać aż do 14 lutego 2022 r.

Jak co roku w kwestowanie podczas Finału WOŚP zaangażują się adwokaci i aplikanci adwokaccy jako wolontariusze.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we wspieranie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trosce o zdrowie oczu małych pacjentów.

O kolejnych akcjach i licytacjach będziemy informować.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski