Adwokatki i aplikantki adwokackie na VII Kongresie Kobiet


Adwokatki i aplikantki adwokackie reprezentują Adwokaturę Polską na VII Kongresie Kobiet w Warszawie. Kongres w tym roku poświęcony jest głównie kwestii alimentów. 

Z inicjatywą oficjalnej, zorganizowanej obecności adwokatek i aplikantek adwokackich na Kongresie wystąpiła adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. - Cieszymy się, że jesteśmy tutaj po to, by udzielać pomocy prawnej kobietom z zakresu różnych spraw a w szczególności spraw alimentacyjnych, które są tematem przewodnim Kongresu - powiedziała adw. Gajowniczek-Pruszyńska. Na stoliku Naczelnej Rady Adwokackiej dostępne są broszury, m.in. na temat "Alimenty: fakty, mity". - Wydaje mi się, że na takim święcie kobiet, na którym mamy reprezentantki policji, wojska, straży granicznej czy pożarnej, nie mogło zabraknąć adwokatek i aplikantek adwokackich - dodaje pani mecenas.

Z porad adwokackich będzie można skorzystać przez dwa dni trwania Kongresu: 11 i 12 września. - Jednocześnie będziemy propagować pozytywny wizerunek Adwokatury Polskiej - podkreśla adw. Gajowniczek-Pruszyńska.

Na uroczystym otwarciu Kongresu Kobiet pojawiły się premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, Anna Komorowska, Henryka Bochniarz i Magdalena Środa.

W programie oprócz prelekcji, jest szereg warsztatów tematycznych. Dotyczą one m.in. edukacji, finansów, przedsiębiorczości kobiet w obszarach wiejskich, macierzyństwa, czy porad prawnych w przypadku dyskryminacji. Głównym tematem Kongresu są sprawy alimentacyjne, obradujące panie wypracują też stanowisko wobec kwestii uchodźców.

(zobacz stronę VII Kongresu Kobiet)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/