Adwokatura przekazała PAH 100 tys. zł na pomoc Aleppo

Adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, podpisali 22 grudnia umowę darowizny na 100 tys. zł od Adwokatury na pomoc mieszkańcom Aleppo.

- Dzięki Państwu będziemy mieli możliwość dać wielu ludziom szansę na przeżycie. To wielka radość, że w pomoc dla  Aleppo włączyło się tylu ludzi i instytucji. Od czasu trzęsienia ziemi w Nepalu to największa akcja wspierająca potrzebujących. - powiedziała Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. 

- Cieszę się, że mogliśmy taką darowiznę przekazać, Adwokatura będzie ją kontynuować, zamknięmy tę zbiórkę za miesiąc, podczas spotkania noworocznego, kiedy to będziemy zbierać pieniądze do puszek. Mam nadzieję, że to będą wysokie kwoty, które wesprą ludność z Aleppo. Pamiętamy losy ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim - to szczególnie nas zobowiązuje. - powiedział adw. Jacek Trela, prezes NRA.

Przekazana kwota to początek adwokackiej zbiórki na ten cel. PAH uruchomiła rachunek, na który środki finansowe będą mogły wpłacać okręgowe rady adwokackie i indywidualni adwokaci. Zwieńczeniem zbiórki będzie Spotkanie Noworoczne Adwokatury, które odbędzie się 20 stycznia w Warszawie. Podczas tego spotkania wolontariusze z Polskiej Akcji Humanitarnej będą zbierać datki do puszek.

Kwotę 100 tys. zł wyasygnowało Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej 20 grudnia, wykonując uchwałę Krajowego Zjazdu Adwokatury, który zobowiązał NRA do udzielenia pomocy finansowej mieszkańcom Aleppo.

Pieniądze można wpłacać na konto pod numerem: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Adwokaci dla Aleppo”. Osoby indywidualne mogą również dokonywać wpłat online, przez stronę pah: http://www.pah.org.pl/wspieraj , wybierając cel darowizny: "Adwokaci dla Aleppo”. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry