„Adwokatura taka jest. Adwokaci w obliczu wojny w Ukrainie” - prześlij nam swoje wspomnienie


Naczelna Rada Adwokacka i Komisja Wizerunku NRA zapraszają adwokatów i aplikantów adwokackich do podzielenia się swoimi wspomnieniami z działań pomocowych na rzecz obywateli Ukrainy, którzy po 24 lutego 2022 r. szukali w Polsce schronienia przed wojną. Na prace pisemne i relacje fotograficzne pod tytułem "Adwokatura taka jest. Adwokaci w obliczu wojny w Ukrainie" czekamy do 31 lipca br.

Polacy spontaniczne i z otwartym sercem wyszli naprzeciw uciekinierom wojennym z Ukrainy. Skala i formy pomocy są nie do oszacowania. Adwokaci i aplikanci adwokaccy stanęli na wysokości zadania nie tylko udzielając pomocy prawnej uchodźcom, ale także oferując Ukraińcom pomoc materialną, wsparcie w pierwszych dniach i kolejnych tygodniach życia na uchodźstwie.

Udzielanie pomocy to także spotkanie z człowiekiem potrzebującym i z jego trudną historią. Warto zachować te ważne, ulotne wydarzenia.

NRA i Komisja Wizerunku NRA proszą o podzielenie się relacjami i wspomnieniami z działań, jakie podejmowali Państwo samodzielnie, w ramach swoich lokalnych społeczności czy samorządu adwokackiego.  

Relacje w formie pisemnej lub fotograficznej prosimy przesyłać do 31 lipca na adres wizerunek@nra.pl.

Najlepsze prace zostaną wyróżnione i opublikowane.

 

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski