DGP opublikował ranking wpływowych prawników


W dorocznym rankingu wpływowych prawników, publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, zajął 12. pozycję.

Prezes Zwara (miejsce 12. - awans z 15.) został doceniony za działania, skutkiem których Poczta Polska wycofała się z podwyżki cen za niektóre usługi, najbardziej uderzajace w prawników. "Udało się też obronić sądownictwo dyscyplinarne, które mimo wysuwanych przez polityków pomysłów pozostało w samorządzie, a znowelizowane prawo o adwokaturze pozwoli je usprawnić. Nawet sami radcy przyznają też, że to m.in. prezes Zwara (ale i inni adwokaci) punktując publicznie groźne rozwiązania zaproponowane w nowym radcowskim kodeksie etyki, otworzył im oczy, skłaniając do rezygnacji choćby z instytucji płatnego pośrednictwa.

Na miejscu 11. znalazł się Roman Giertych, (w zeszłym roku niesklasyfikowany).

Na 19. miejscu uplasował się (awans z 43.) adw. Mikołaj Pietrzak, przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy NRA. I za działalność na tym polu został szczególnie doceniony. "Jego największym sukcesem w 2014 r. była wygrana o ubój rytualny przed Trybunałem Konstytucyjnym. Udało mu sie przekonać sędziów, że w starciu dwóch wartości - wolności religijnej i ochrony zwierząt - prymat należy się tej pierwszej. Tym samym nie po raz pierwszy udowodnił, że nie boi się spraw kontrowersyjnych."

Wśród adwokatów znaleźli się również: na 40. adw. Arkadiusz Radwan, prezes Instytutu Allerhanda, na miejscu 44. były adwokat, obecnie sędzia TK, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Hermeliński. 

Na pozycji 50. (spadek z miejsca 1.) gazeta wymienia Michała Królikowskiego, byłego ministra sprawiedliwości.

W rankingu znaleźli się też politycy - minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk (pozycja 17. - pierwszy raz w rankingu) oraz senator Piotr Zientarski na pozycji 23. (awans z 26.)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski