Druga edycja konkursu Kobieta Adwokatury

Po raz drugi Naczelna Rada Adwokacka przyzna w tym roku nagrodę „Kobieta Adwokatury”.

Do nagrody można zgłaszać Panie Mecenas, które w danym roku kalendarzowym wykazały się osiągnięciami w ramach prowadzonej przez siebie działalności zawodowej, widocznym zaangażowaniem w prace samorządu adwokackiego, a także inną aktywnością, w tym społeczną lub naukową. Poniżej do pobrania zmieniony formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia do 15 lutego 2019 r. mogą składać same kandydatki, a także inne osoby fizyczne, osoby prawne, wszelkie jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, w tym między innymi organizacje społeczne nieposiadające osobowości prawnej i wszelkie inne, jak nieformalne ruchy społeczne czy grupy osób fizycznych.

Zwyciężczynię wybierze Kapituła, w składzie: adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, przewodnicząca Kapituły, adw. Małgorzata Mączka-Pacholak, adw. Natalia Klima-Piotrowska, adw. Emilia Barabasz, r.pr Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, adw. Rafał Dębowski - sekretarz NRA i reprezentant Prezesa NRA, adw. Jakub Bartosiak, Danuta Przywara, prezes HFPCz, adw. Paulina Kieszkowska-Knapik – laureatka poprzedniej edycji Konkursu.

Nagroda zostanie wręczona 8 marca 2019 r.

Przyznanie nagrody jest wyrazem docenienia i wyróżnienia pracy adwokatek, co winno przyczynić się do ich aktywizacji w ramach prowadzonych przez nie zarówno praktyk zawodowych, jak i pracy naukowej, a także zgodnie z treścią uchwały nr 24/2016 Krajowego Zjazdu Adwokatury z 26 listopada 2016r., stanowi realizację nałożonego na Naczelną Radę Adwokacką zalecenia podjęcia działań zmierzających do zwiększenia udziału kobiet adwokatów w działalności samorządowej. 

Pomysłodawcą i organizatorem nagrody jest Zespół ds. Kobiet przy NRA. W ubiegłym roku laureatką została adw. Paulina Kieszkowska-Knapik. Wyróżniono wówczas również: adw. Natalię Klimę-Piotrowską, adw. Marcjannę Dębską-Koniecek oraz adw. Agnieszkę Staszków-Bularz. 

Kandydatury za pomocą formularza zgłoszeń, prosimy nadsyłać na adres mailowy dzial.osobowy@nra.pl. Do dokumentów należy załaczyć zdjęcie kandydatki w osobnym pliku w formacie jpg.

(pobierz formularz zgłoszeniowy) - formularz uaktualniony i zmieniony 15 stycznia 2019 r.

(pobierz formularz zgody kandydatki)

(zobacz regulamin Nagrody)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry