Drugi numer magazynu Adwokat

Już dziś w kioskach drugi numer magazynu "Adwokat", a w nim m.in: czy warto mieć ubezpieczenie turystyczne, czy sobota jest dniem wolnym od pracy, czym jest samowola budowlana oraz podsumowanie 5. Tygodnia Konstytucyjnego.

Wersja drukowana magazynu dostępna jest z poniedziałkową Gazetą Wyborczą, ale przypominamy, że te i inne artykuły znajdują się na stronie http://e-magazynadwokat.pl/

Magazyn „Adwokat” to projekt wizerunkowo-edukacyjny Naczelnej Rady Adwokackiej, któremu przyświeca hasło "Zajrzyj do adwokata". Jest to akcja skierowana do społeczeństwa z przekazem, że adwokat to nie tylko obrońca w sprawach karnych, nie zajmuje się tylko sprawami o dużym ciężarze gatunkowym (choć oczywiście też) i nie tylko w sprawach karnych. Za pośrednictwem Magazynu ma utrwalać się świadomość społeczna, że adwokat to także edukator uczący zasad stosowania prawa, profilaktyk radzący jak ustrzec się przed popadnięciem w mniejsze lub większe kłopoty i to w różnych dziedzinach życia, a także mediator pomagający polubownie rozwiązywać spory.

Magazyn edukuje, informuje i zachęca odbiorcę, aby zajrzał do adwokata, do magazynu, na stronę www, na profil społecznościowy, ale także do kancelarii adwokata w swojej sprawie. 

Projekt „Zajrzyj do Adwokata” wypełnia treść uchwały Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz wpisuje się w ideę przyświecającą tegorocznym obchodom 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej – adwokat jest obecny w społeczeństwie, blisko obywatela.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry