Dziś rozpoczyna się Sesja Plenarna CCBE w Gdańsku

Sesja Plenarna Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) rozpoczyna się dziś w Gdańsku. To wydarzenie po raz pierwszy odbywa się w Polsce.

CCBE jest największą organizacją, zrzeszającą europejskich prawników - ma ponad milion członków. Na jej czele stoi Polka, mecenas Maria Ślązak, którą rekomendował na to stanowisko zarówno samorząd adwokacki, jak i radców prawnych.

Sesja potrwa trzy dni, pierwszy upłynie na spotkaniach merytorycznych komisji i grup roboczych CCBE. Uroczyste otwarcie 123. Sesji Plenarnej CCBE zaplanowane jest na piątek, 29 maja, w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Weźmie w nim udział prezydent Lech Wałęsa, który wygłosi przemówienie. Głos zabiorą też prezydent CCBE Maria Ślązak, adw. Andrzej Zwara, prezes NRA oraz r.pr. Dariusz Sałajewski, prezes KRRP. Odtworzone zostanie nagranie z przesłaniem Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej.

Wśród zaproszonych gości są minister sprawiedliwości Borys Budka oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Sesje Plenarne CCBE odbywają się dwa razy do roku. Organizacja dba o rozwój etyki zawodowej, niezależność i tajemnicę zawodową środowiskaprawniczego. Angażuje się w działania na rzecz praw człowieka.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski