e-Doręczenia: Poradnik dla adwokatów (ebook)

  • Ministerstwo Cyfryzacji, po konsultacjach m.in. z Prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Przemysławem Rosatim, przesunął termin wdrożenia e-Doręczeń z 10 na 30 grudnia.
  • Naczelna Rada Adwokacka zachęca środowisko adwokackie do zapoznania się z materiałami instruktażowymi , w tym z ebookiem „e-Doręczenia: Poradnik dla adwokatów”, który został przesłany dziś bezpośrednio przez system eSOA.
  • Ebook mozna też znaleźć na Panelu Adwokata w zakładce Komunikaty.

Poradnik dla adwokatów o e-Doręczeniach został przygotowany przez ekspertów z Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp.J. i opracowany przez Wolters Kluwer. Naczelna Rada Adwokacka objęła patronat nad projektem.

Ministerstwo Cyfryzacji przesunęło termin wdrożenia systemu e-Doręczeń z 10 na 30 grudnia 2023 r. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z podmiotami zobowiązanymi do korzystania z e-Doręczeń, w tym po interwencjach Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.

Dodatkowo Ministerstwo Cyfryzacji wystąpi z inicjatywą legislacyjną, która pozwoli przesunąć maksymalną datę wdrożenia na 1 stycznia 2025 r.

(przejdź do komunikatu Ministerstwa)

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi dla środowiska adwokackiego.

Oprócz załączonego ebooka, zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w zakładce e-Doręczenia na stronie adwokatura.pl.

Znajdują się tam zaproszenia na szkolenia online organizowane przez Wolters Kluwer, linki do nagrań tych szkoleń zamieszczonych na e-Palestrze oraz materiały instruktażowe udostępnione przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Ebook "Poradnik dla adwokatów" jest także dostępny w zakładce Komunikaty na Panelu Adwokata.

Adres Panelu Adwokata: https://panel.e-soa.pl/

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski