#EtykiOdnowa - pierwsza debata wokół etyki adwokackiej

Naczelna Rada Adwokacka zaprasza na cykl debat dotyczących etyki adwokackiej, w których będą brać udział przedstawiciele samorządu adwokackiego. Pierwsza dyskusja odbyła się 19 maja br. na profilu NRA na Facebooku oraz na kanale Adwokatury Polskiej na YouTube.

Akcja ta związana jest z planowanymi zmianami w Zbiorze Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. W prace z tym związane zaangażowani są członkowie Zespołu ds. opracowania projektu zmian w Zbiorze Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu, którego przewodniczącym jest adw. Przemysław Stęchły i Komisji ds. Etyki, Praktyki Adwokackiej i Wykonywania Zawodu, której przewodniczącą jest adw. dr Małgorzata Kożuch.

Z inicjatywy Prezydium NRA oraz Komisji Wizerunku NRA, rozpoczęto cykl debat online. Publiczna dyskusja środowiska adwokackiego jest ważna ze względu na to, że zmiany w Kodeksie Etyki będą przedmiotem obrad podczas drugiej części XII Krajowego Zjazdu Adwokatury we wrześniu 2021 r. w Bydgoszczy.

Pierwsza debata, w ramach projektu nazwanego „#EtykiOdnowa”,  poświęcona była ogólnym aspektom związanym z Etyką Adwokacką. Jej tytuł to „Etyka naszą siłą czy kagańcem”.
W debacie udział wzięli adw. dr Andrzej Malicki (członek Komisji Etyki, Praktyki Adwokackiej i Wykonywania Zawodu przy NRA), adw. Przemysław Stęchły (przewodniczący Zespołu ds. Opracowania Projektu Zmian w Zbiorze Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu przy NRA) adw. Ewa Waszkowiak (członkini Komisji ds. Informacji Publicznej przy warszawskiej ORA) i adw. Grzegorz Kukowka (rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie). Debatę prowadziła adw. Kinga Siadlak, wiceprzewodnicząca Komisji Wizerunku NRA.

Link do zapisu debaty: (przejdź do nagrania na YouTube)

Następna debata już 26 maja, w środę, na temat dopuszczalności umowy o pracę, a poprowadzi ją adw. Dariusz Lipski, wiceprzewodniczący Komisji Wizerunku.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry