Komisja Europejska dziękuje Adwokaturze za pomoc Aleppo

Komisja Europejska wyraziła uznanie za działania Adwokatury Polskiej w celu pomocy mieszkańcom Aleppo. Adwokaci za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej przekazali do tej pory na rzecz ofiar działań zbrojnych ponad 175 tys. zł.

Adwokatura nie tylko udzieliła wsparcia finansowego, ale także przyłączyła się do apeli do władz rządów państw członkowskich Unii Europejskiej o realną pomoc cywilom – ofiarom działań zbrojnych na terenie Aleppo i całej Syrii.

Pismo z apelem zostało wysłane w grudniu ub.r. do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, do premier Beaty Szydło, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, do Sekretarza Generalnego ONZ, Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej oraz Rady Europy, do międzynarodowej organizacji Lekarze bez granic oraz do organizacji humanitarnej "White Helmets". 

(zobacz informację z grudnia 2016)

Komisja Europejska informuje w odpowiedzi, że kraje członkowskie Unii Europejskiej uzbierały w sumie 9 miliardów euro na pomoc mieszkańcom Syrii. Akcja pomocy będzie kontynuowana w 2017 r. 

Poinformowano również, że Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel UE ds zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, zapowiedziała konferencję na temat przyszłości Syrii. 

(czytaj list)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/